OYAK Total Oil Türkiye ve M Oil'i Devralacak

OYAK Total Oil Türkiye ve M Oil'i Devralacak
Türkiye'nin en büyük mesleki  emeklilik fonu konumunda yer almakta olan Ordu Yardımlaşma Kurumu OYAK, Total Oil Türkiye ve M Oil'i Demirören Holding'den devralmak için Rekabet Kurulu'na başvuruda bulundu.

OYAK'tan satın alma işlemini " Mevcut faaliyet alanları dışında yeni fırsatları titizlikle değerlendiren ve yatırım yaptığı sektörlerde hızla ilerleyen OYAK, Güzel Enerji (TOTAL Oil Türkiye) ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvuru yapmıştır. Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK, faaliyette olduğu sektörlerle entegre büyüyebilecek alanlarda konumlanma politikası doğrultusunda, Güzel Enerji ve M Oil’in ticari karlılığını, rekabetçi gücünü ve yarattığı katma değeri daha da artıracak olup sürdürülebilir büyüme adımları atmaya devam etmektedir” ifadeleri ile duyuruldu.

Yapılan açıklamaların devamında ise Milangaz'ın satın alımı konusunda,

"Enerji  sektöründeki dönüşümü ve potansiyeli öngören OYAK; tüpgaz, otogaz  dökmegaz pazarının öncü şirketi Milangaz’ı satın almak amacıyla Demirören Holding ile görüşmelere devam etmektedir. OYAK, 30’un üzerinde ana sektörü doğrudan etkileyen ve yaklaşık 150 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan akaryakıt ve otogaz sektörünün büyük oyuncularından biri olmayı hedeflemektedir.
Üyelerine ayrıcalıklı  ve avantajlı hizmet sunma vizyonuyla hareket eden OYAK, üyelerinin birikimlerini verimli yatırımlarla değerlendirmeye, ülkemizin büyüme ve istihdam yaratma hedeflerine ortak olmaya devam edecektir." şeklinde konuşuldu.

Okunma Sayısı: 1288

  • PAYLAŞ :

Total OYAK akaryakıt

Benzer Haberler